Jaga uudist
Foto: Laternamatkad.ee

Laternamatka fännid teavad, et iga matk on olenemata teemast eriline ja omanäoline, jättes kõigile osalejatele kustumatu emotsiooni. Muinasjutulistel jõulumatkadel, mis pakuvad elamusi nii kehale kui meelele, saadavad Sind igal sammul põnevad ja köitvad lood, mida sugulastele hiljem peolauas rääkida. Anname mõned vihjed, kuidas valida jõulumatka, mis selle õige pühademeeleolu tekitaks.

Tallinna vanalinn - tundub klišee, kuid lase ennast üllatada! Matkajuht viib sind kohtadesse, kuhu enamik inimesi tavaliselt ei satu ja niimoodi teeme tiiru peale ühele kõige paremini säilinud keskaegsele vanalinnale kogu Euroopas. Kujuta ette, mis tunne on jalutada läbi tuledesäras Tallinna vanalinna, samal ajal, kui kõik inimesed vaikselt kodudes jõulutoimetusi teevad, lumi vaikselt langemas, kallid inimesed käekõrval ja maagiline laternarada ees minemas. See on jõulumaagia, mida lihtsalt peab kogema. 

Vabaõhumuuseumit Rocca al Mares on paljud inimesed külastanud, kuid iseseisvalt ringi seigeldes jäävad tihti need kõige põnevamad lood kuulmata. Rohkem kui 70 hektari suurusel maa-alal on ligi 80 hoonet, mis avastamist ootavad. Igaüks saab matka lõpus ise pakkuda, mitu päeva tema vana aja tingimustes elades vastu peaks. Vabaõhumuuseumi jõulumatk on suurepärane valik nostalgia tekitamiseks vanavanematele või lihtsalt neile, keda paeluvad vanaaja kombed ja traditsioonid. 

Von Glehni Nõmme jõulumatk jutustab loo ühest huvitavast mehest, kelle unistused olid piiritud ja kes seetõttu tsaariajal isegi naerualuseks sattus, kuid keda kõik tänapäeva nõmmekad austavad ning oma linna rajajaks peavad. Ajaloohõngulise retke keskel teeme pausi maagilises muinasjutumetsas, kus küünlavalgus ulatab nii kaugele kui silm seletab ja kuum piparmünditee oodatud kosutust pakub. Sellel matkal kuuled, milliseks linnaks pidi Nõmme tegaelikult saama.

Tõelist ürgset loodust kogeme aga hoopis Lahemaal, müstilises Viru rabas, mida rahvakultuuris on nii peljatud kui ka austatud. Sellel erilisel jõulumatkal kuuleb lisaks rabajuttudele seda, millised olid jõulukombed 150 aastat tagasi, kes olid jõulusandid ja mida veidrat on läbi aegade jõululauale pandud. 

Kas valik läks lihtsamaks või tegime asja hoopis keerulisemaks? Ükskõik millise jõulumatka valid, kinnitame sulle, et Sa ei pea pettuma!
Broneeri endale koht ja lase jõulutunne südamesse. Pileteid on piiratud kogus: laternamatkad.ee/piletimatkad