Jaga uudist
Foto: Laternamatkad.ee

Pime aeg naelutab inimesed tuppa, sest aastaajale kohaselt läheb keha puhkerežiimile. Energia on madal, tuju kehv, keskendumine on häiritud… kas kõlab tuttavalt? 
Teoorias teame, et värske õhk ja vaheldus teeb alati head, kui vaid toast välja saada. Mis oleks, kui ütleme, et see pime aeg on võimalik lausa nauditavaks muuta? Vaja on vaid head seltskonda, laternaid ja asjalikku matkajuhti, kes kahetunnise jalutuskäigu ajal oma lugudega korduvalt imestama, naerma ja üllatuma paneb. Sajad ja tuhanded Laternamatkadel käinud inimesed kinnitavad, et pärast maagilist Laternamatka on optimismi ja ka uusi teadmisi jälle kõvasti rohkem. 
Matkafy Laternamatkade repertuaaris on juba üle 40 matka ja nüüd on lisandunud veel üks - "Mustamäe ja Kadaka turu ärikad". Selle uhiuue matka esmaesitlus toimub juba 29. novembril algusega kell 19 Mustika keskuse parklast. 


Kuigi esmapilgul võib Mustamäe tunduda rahulik ja igavavõitu elamurajoon, siis ajalugu on sel kirev. Sarnaselt kõigile teistele matkadele külastame Mustamäel kohti, kuhu iseseisvalt iialgi ei satuks. Mustamäe matkale tasub tulla juba ainuüksi sellepärast, et vaid siin räägime eksklusiivseid lugusid, mis pärinevad otse Kadaka turu ärikate mälestustest. Paljud nooremad inimesed ilmselt ei teagi, et Kadaka turg oli 90ndatel miljoniäri, kus liikus ohtralt illegaalset kaupa ja musta raha. Loomulikult ei puudunud sealt ka soome turistid, keda iga päev turismibussidega turule ostlema sõidutati. See kõik kokku ongi valem põnevate juhtumiste ja sekelduste tekkimiseks. Samuti läheme tagasi aega, kus kasvuhooneid ja aiandeid oli Mustamäel rohkem, kui ühe käe sõrmedel kokku lugeda jõuab ning räägime sellest, mida tehti nõukogudeaegses tehnopargis ja mis kõigest sellest tänaseks saanud on. 


Oleme kindlad, et pärast seda matka ei vaata sa Mustamäed enam kunagi sama pilguga. Viimased kohad on veel saadaval, soeta pilet laternamatkad.ee