VALGUSRÄNNAK

Sügisel, kui õhtud pimedaks on läinud ja lehed langenud, toimub tuhandete õueküünalde paistel peetav valgusrännak. Toome sügisõhtusse soojust ning tunnetame möödunud aegade hingust! Tule ja rända ajas koos meiega ning saa osa muinasjutulisest vaatemängust!

 

MIDA NÄEME JA KUULEME?

Klooga on üks vastuolulisim paik Eestis, mis asub keset vapustavalt kaunist loodust, ent mis on olnud tunnistajaks ka ühele süngeimale tahule Eesti ajaloos. Valgusrännakul 2019 heidamegi pilgu Klooga minevikku ning teeme seda mitme erineva vaatenurga alt:

  • Klooga koonduslaager - sünge minevik, mida ei saa eitada, sest just Kloogal asus II Maailmasõja ajal kurikuulsaim Eesti aladel püsti pandud Kolmanda Reich'i koonduslaar. Räägime, miks see sinna tekkis, millist elu seal elati ning meenutame ka õõva tekitavaid sündmuseid selle likvideerimisest. Ajalugu on nii mõnigi kord karm ja ebaõiglane, kuid et koledused enam iial ei korduks, ei tohi neid ka eitada ning mineviku unustusse lasta vajuda.
  • Nõukogude sõjavägi - paljud on kuulnud, et Kloogal baseerus Nõukogude armee. Kas aga teadsite, et seal on asunud ka lennuväli? Räägime, mis elu Nõukogude armees elati, millega tegeleti, millised väeosad Kloogal täpsemalt asusid ning millist hoonestust ja pärandit neist tänaseni alles on! Mõistagi ei saa üle ega ümber ka Nõukogude armeega kaasnevatest absurdilugudest, mis palju aastaid hiljem anekdootlikult mõjuvad.
  • Mõisast aedlinnaks - Kloogal on aga ka pikk ja väärikas tsiviilajalugu. Räägime Klooga mõisast ja sealsest elust ning tegelikult ka oskamatust mõisamajandusest, sest mitte alati ei olnud mõisad rikkad ja hästi organiseeritud. Samuti räägime suurtest maailmasõdade vahelistest plaanidest, mis oleksid pidanud Kloogast kujundama hoopis kauni aedlinna. Üht-teist saadi muide ka valmis, enne kui sõda need plaanid katkestas.

 

KUS JA MILLAL?

  • Valgusarännak 2019 toimub 2. novembril algusega kell 17:00 Klooga järve rannas, Klooga alevikus. (PS! Mitte segi ajada Klooga rannaga mere ääres!)
  • Rada koosneb ca 6km pikkusest ringist, mis läbitakse giidi juhtimisel, jutu saatel. Kõnnitakse rahulikus, ent siiski reipas tempos ühes kolonnis. Ajaliselt võtab kogu üritus aega  kuni 3 tundi.

 

PILTE EELMISELT VALGUSRÄNNAKULT!

PALJU ON OSALUSTASU JA MIDA SEE SISALDAB?

Osalustasu sisaldab laterna kasutamist, ettevalmistatud rada koos küünaldega kaunistatud rajalõikudega, matkajuhi / giiditeenust koos raadiosidevahenditega, lugusid piirkonna ajaloost, üllatusi rajal ning teed, saiakesi ja meeleolumuusikat küünlavalgel matka lõpppunktis!

Matka osalejate arv on piiratud 200 inimega - ära maga maha, kustumatust elamusest saavad osa vaid kiiremad registreerujad.

 Voor  Hind  Voor lõppeb
 Eelegistreerimise 1. voor 20€ 100 osaleja täitumisel
 Eelegistreerimise 2. voor 25€ 200 osaleja täitumisel
 Kohapeal registreerimine* 30€ 5 minutit enne matka algust

 *Kohapeal registreerimine toimub ainult vabade kohtade olemasolu korral. Kohapeal liitumise soovi korral täpsustage vabade  kohtade olemasolu enne matka algust telefonil 53422196

Kalender ja registreerimine

02.11
17:00
Valgusrännak - Klooga koonduslaager, põrgu maa peal! HOOAJA AVAÜRITUS! Vabu kohti 0
02.11
19:30
Valgusrännak - Klooga koonduslaager, põrgu maa peal! HOOAJA AVAÜRITUS! LISAGRUPP! Vabu kohti 44

TÄHTIS TEADA:

Sooritatud registreerimist pole võimalik tühistada ega asendada järgmisele matkale registreerimisega - osalustasu ei tagastata sõltumata osalemata jätmise põhjusest! Küll aga on võimalik oma registreering edasi anda sõbrale või tuttavale. 

Ajastutruu tunde ja efekti saavutamiseks on matkal keelatud kasutada taskulampe ja muid elektrivalguse allikaid - valgust saame vaide elava tulega korraldaja poolt antud tormilaternatest.

Matkal liigume nii teedel, metsaradadel kui avamaastikul. Soovitame matkale tulles valida ilmastikule vastavad riided ja jalanõud!