VALGUSRÄNNAK 2021 - Kiili -  buumiaegsete põllukülade paradiis!

Sügisel, kui õhtud pimedaks on läinud ja lehed langenud, toimub tuhandete õueküünalde paistel peetav Valgusrännak. Toome sügisõhtusse soojust ning tunnetame möödunud aegade hingust! Tule ja rända ajas koos meiega ning saa osa muinasjutulisest vaatemängust!

MIDA NÄEME JA KUULEME?

Esmapilgul vaadates tundub, et Kiili on täiesti tavaline moodsa aja satelliitasum Tallinna külje all, kus külalisel pole suurt midagi vaadata ning kuhu turist oma jalga ei tõsta. Muide Kiili alevis ei asu ka mitte ühtegi muinsuskaitselist objekti! Kui aga asja lähemalt vaadata, siis jutustab Kiili meile lausa kolme väga põnevat lugu: 

  • Uusarendused - just Kiili on paik, mille ümbrusesse on viimase 30 aastaga kerkinud uusarendusi nagu seeni peale vihma. Jalutame läbi kümnendite ja vaatleme seda verinoort linnakeskkonda sellise pilguga, millega seda võiksid vaadata tulevased põlved. Teeme juttu arendajatest ja nende püüdlustest ning inimestest, kes siia oma kodud rajasid.
  • Veneküla - kas teadsite, et Kiili ajalooline nimi on hoopis Veneküla?! Kummaline, et täna sedavõrd eestikeelne paik võiks olla Veneküla ning veel kummalisem, et see nimi sügaval nõukaajal ära muudeti. Räägime Kiili kaugemast ajaloost ning saame teada selle huvitava nime tagamaad.
  • Kolhoos Rahva Võit - meeldib see meile või mitte, kuid Kiilist tegi tõmbekeskuse seal asunud edukas kolhoosi, mille kätetööd saame tänini tänavapildis näha. Uurime elu ühismajandis ja selle pärandit tänases linnaruumis. Oli see õnn või õnnetus Kiili jaoks, et Rahva Võit seal tegutses?

KUS JA MILLAL?

  • Valgusarännak 2021 toimub 30.oktoobril alguse ja lõpuga Kiili koolistaadioni kõrval asuvas pargis. Autoga tulijatel palume parkida Kiili Kooli parklasse. Valgusrännak toimub kahes grupis, millest esimene stardib kell 17:00 ja teine kell 19:30. 
  • Rada koosneb ca 6 km pikkusest ringist, mis läbitakse giidi juhtimisel, mõnusa jutu saatel. Kõnnitakse rahulikus, ent siiski reipas tempos ühes kolonnis. Ajaliselt võtab kogu üritus aega ca 2 tundi.

OSALUSTASU JA MIDA SEE SISALDAB?

Osalustasu sisaldab laterna kasutamist, ettevalmistatud rada koos küünaldega kaunistatud rajalõikudega, matkajuhi / giiditeenust koos raadiosidevahenditega, lugusid piirkonna ajaloost, üllatusi rajal ning kuuma Laternamatkade piparmünditeed ja meeleolumuusikat küünlavalgel matka lõpp-punktis!

Matkagrupi osalejate arv on piiratud 200 inimega - ära maga maha, sest kustumatust elamusest saavad osa vaid kiiremad piletisoetajad!

jaanuar 1

Palun sisesta andmed

Palun pööra tähelepanuet sooritatud registreerimist pole võimalik tühistada ega asendada järgmise matka registreeringuga - osalustasu ei tagastata sõltumata osalemata jätmise põhjusest! Küll aga on võimalik oma registreering edasi anda sõbrale või tuttavale. 

Juhul kui Sulle huvipakkuvat matka parasjagu kalendris ei ole, saame selle korraldada Sulle sobival ajal ja Sinu enese seltskonnaga. Kõigi meie pakutavate matkateemadega on võimalik tutvuda privaatmatkade lehel.

Palun sisestage e-posti aadress
Palun sisestage korrektne e-posti aadress